Skip to main content

Funcționarii ANP colindați de Ansamblul Folcloric "Altița" din Ghidighici

Ca în fiecare an, în mijlocul sărbătorilor de iarnă, preotul capelan Maxim Melinti, însoțit de colindătorii Ansamblului ”Altița” din Ghidighici, au pășit pragul Administrației Naționale a Penitenciarelor, pentru a vesti Nașterea Domnului, a cânta și a ura un an mai bun și mai roditor.

 

La mulți ani și Sărbători deosebite alături de cei dragi !!! le-au urat colindătorii funcționarilor ANP, iar pentru că preţuiesc şi încurajează păstrarea tradiţiilor, angajații le-au mulţumit colindătorilor şi, conform tradiţiei, i-au răsplătit cu colaci, fructe și dulciuri.


„Este o perioadă plină de emoții pentru toată lumea. Decembrie este Luna Cadourilor, dar și a apropierii dintre oameni. Să încercăm mereu să fim mai buni unii cu ceilalți și mai înțelegători. Mulțumesc colindătorilor pentru că ne-au amintit de magia Sărbătorilor! ”, a transmis directorul interimar al ANP, Vladimir Cojocaru.


Serviciul mass-media al ANP

Tel. 0 22 409 817