Ca în fiecare an, în mijlocul sărbătorilor de iarnă, preotul capelan Maxim Melinti, însoțit de colindătorii Ansamblului ”Altița” din Ghidighici, au pășit pragul Administrației Naționale a Penitenciarelor, pentru a vesti Nașterea Domnului, a cânta și a ura un an mai bun și mai roditor.
La mulți ani și Sărbători deosebite alături de cei dragi !!! le-au urat colindătorii funcționarilor ANP, iar pentru că preţuiesc şi încurajează păstrarea tradiţiilor, angajații le-au mulţumit colindătorilor şi, conform tradiţiei, i-au răsplătit cu colaci, fructe și dulciuri.
„Este o perioadă plină de emoții pentru toată lumea. Decembrie este Luna Cadourilor, dar și a apropierii dintre oameni. Să încercăm mereu să fim mai buni unii cu ceilalți și mai înțelegători. Mulțumesc colindătorilor pentru că ne-au amintit de magia Sărbătorilor! ”, a transmis directorul interimar al ANP, Vladimir Cojocaru.
Serviciul mass-media al ANP
Tel. 0 22 409 817

