Astăzi, 04 decembrie 2019, Ministrul Justiției, Fadei Nagacevschi, a prezentat noul director interimar al Administrației Naționale a Penitenciarelor – Vladimir Cojocaru, comisar principal de justiție.
Domnul Vladimir Cojocaru a fost desemnat să asigure interimatul funcției de director prin ordinul Ministrului Justiției, până la suplinirea funcției.
În acest context, Ministerului Justiției, a venit cu un discurs de felicitare, exprimându-și convingerea că împreună vor putea atinge scopurile și sarcinile stabilite, înregistrând rezultate frumoase.
Menționăm că dl Vladimir Cojocaru este exponent al sistemului administrației penitenciare, cu o activitate de aproximativ 11 ani în cadrul sistemului. Pe parcursul activității a demonstrat capacități manageriale, profesionalism, corectitudine și responsabilitate în luarea deciziilor.
Cu acest prilej, colectivul Administrației Naționale a Penitenciarelor îi urează succese şi realizări frumoase.
Serviciul mass-media ANP
Tel: (022) 409-767
E-mail: presa@anp.gov.md

