Skip to main content

Start Spartachiadei Administrației Naționale a Penitenciarelor

În scopul promovării sportului și sporirii nivelului de pregătire fizică a efectivului sistemului administrației penitenciare, angajații subdiviziunilor teritoriale, declarați învingători în grupele zonale, au participat astăzi la prima probă din cadrul Spartachiadei sistemului administrației penitenciare - ediția 2024,  proba tenis de masă. Aceasta a fost desfășurată în incinta sălii polivalente a Universității de Stat.

Astfel, în urma jocului echitabil, angajații noștri s-au calificat după cum urmează:  locul I: echipa Penitenciarului nr,12-Bender, locul II: echipa Detașamentului cu destinație specială ,,Pantera”, iar locul III: echipa angajaților Penitenciarului nr.1-Taraclia.

La categoria individual, locul I: Guzun Grigorie, angajat al Penitenciarului nr.15-Cricova, locul II: Ion Cucovici, angajat al Penitenciarului nr.12-Bender, iar locul III: Maxim Caldare, angajat al Detașamentului cu destinație specială ,,Pantera”.

Administrația Națională a Penitenciarelor felicită angajații și subdiviziunile premiante în acest duel sportiv, iar dincolo de scorurile obținute , apreciază implicarea și promovarea prin exemplul propriu, a stilului sănătos de viață în combinație cu atribuțiile funcționale.