Administrația Națională a Penitenciarelor, exprimă sincere condoleanţe şi profundă compasiune familiei, rudelor îndoliate și celor îndurerați, în legătură cu trecerea în neființă a celui care a fost Andrei Vicol, ex-vicedirector al Departamentului Instituțiilor Penitenciare.
A plecat dintre noi, după o viață de muncă, dar rămâne exemplu de profesionist desăvârșit, demn de urmat.
În aceste clipe de grea cumpănă, aducem un ultim omagiu și exprimăm regretul unei pierderi enorme. A fost un om de o mare noblețe sufletească.
Dumnezeu să-l odihnească în pace!

