Stimaţi colegi!
Sărbătorile de iarnă înseamnă mai mult decât brazi împodobiţi și colinde, ele sunt spiritul dulce al prieteniei, sufletul cald al părinţilor, familiei, al celor dragi, care luminează tot anul.
Ultimele zile ale anului sunt gata să treacă prin clepsidra timpului, noul an se așterne înaintea noastră cu un volum nescris de file goale ce urmează a fi completate doar cu lucruri bune, realizări frumoase, care vor fi citite cu bucurie la finele volumului.
În prag de sărbători este momentul să uităm de griji şi supărări, să iertăm şi să iubim, să ne amintim că nu suntem niciodată singuri, iar frumusețea iernii, cu dulcele ecou al colindelor să Vă aducă împlinire, iubire și noroc!
Vă doresc să aveți parte de multă căldură în suflet și în casă, bucurie în inimă, multă sănătate și putere de muncă. Fie ca toate visele pe care le făuriţi în aceste zile pline de feeria sărbătorilor să se împlinească şi drumul străbătut pentru realizarea lor să Vă aducă speranţa renăscută, pace, iar în case - fericire şi belşug!
La mulţi ani!
Cu respect,
Director adjunct al Administrației Naționale a Penitenciarelor
Serghei DEMCENCO

