Skip to main content

Medalia ”Pentru Cooperare”, conducătorilor din cadrul IGP al MAI

În ajunul unui An Nou, de către directorul Administrației Naționale a Penitenciarelor, domnul Anatolie FALCA, în cadrul unei ceremonii solemne, au fost decorați cu distincția, Medalia ”Pentru Cooperare”, conducătorii din cadrul Inspectoratului General de Poliție al Ministerului Afacerilor Interne,  în semn de înalte aprecieri pentru dedicație, profesionalism și devotament precum și pentru deschiderea cooperării în vederea consolidării activităților comune.

Conducere ANP a mulțumit tuturor celor prezenți pentru rezultatele profesionale obținute împreună, pentru aportul adus sistemului și pentru implicarea activă în procesele gestionate în cadrul SAP.

Polițiștii au apreciat colaborarea comună în combaterea criminalității și au punctat importanța unui serviciu comun și operativ pentru siguranța cetățenilor.